למה עושים ברית מילה ומה החשיבות הבריאותית?

למה עושים ברית מילה?

ילדתם? מזל טוב! נולד בן זכר? שמחה כפולה! אבל הפעם, גם מלווה בחששות גדולים.

לידת תינוק זכר מביאה עמה את המנהג היהודי המקובל בחברה הישראלית- ברית מילה. חילונים ודתיים- גם היום, עם כל תהפוכות הזמן, המדע והרפואה, עדיין מרבית ההורים הטריים בוחרים להמשיך ולקיים את הטקס היהודי העתיק.

אז למה עושים ברית מילה ?

כזכור, מקור מנהג הברית בספר בראשית כסימן לברית שכרת אלוהים עם אברהם אבינו- “ואתה את בריתי תשמר אתה וזרעך אחריך לדרתם”. על פי ההלכה, יהודי אינו שלם עד שהערלה שלו לא מוסרת. ומי שנותר ערל- דינו כרת. ויותר מכך, על פי המקובלים – הערלה אוטמת את קבלת השפע הרוחני לאדם, והסרתה- כמו הורדת מעין קליפה אשר מאפשרת לשפע להיכנס.

ועדיין, מי רוצה לראות את התינוק חסר הישע שלו עובר ברית ?

אם ננסה להניח לשאלות הרגשיות בצד, ונחפש את הסיבות הרציונליות לקיום ברית המילה- נוכל למצוא גם הסברים רפואיים לקיום המצווה, ויש הבוחרים לעשות זאת רק מטעמים אלו. מחקרים שבוצעו באפריקה העלו שמילה מפחיתה משמעותית את סיכוני ההדבקה באיידס, כמו כן מחקרים גילו שמילה מפחיתה משמעותית את הסיכון לדלקות בדרכי השתן. האקדמיה האמריקאית לרופאי ילדים (AAP) פירסמה בשנת 2012 כי התועלות הבריאותיות של מילת תינוקות עולות על הסיכונים, אך החליטה כי יש להשאיר את ההחלטה בידי ההורים.

את מי בוחרים לטקס ברית המילה ?

ההתרגשות גדולה, הזמן קצר, והמלאכה מרובה. ואתם כמובן, הורים טריים, רגע אחרי לידה, צריכים לעשות את הכל תוך כדי ההיכרות עם הרך החדש שנולד, והניסיון להתרגל למעמדכם החדש.

כדאי לבחור במוהל מומלץ עם קבלות. ברית המילה היא מעשה כירורגי לכל דבר ועניין ויש לא מעט מקרים קיצוניים בהן המוהל חסר הניסיון עושה ברית לוקה בחסר.
אנו ממליצים מאד על המוהל ציון שטרית. המוהל ציון שטרית בעל ניסיון של מעל 30 שנות ותק מקצועי. בעל תעודת מוהל מומחה, ועם המלצות רבות מגדולי תורה, רופאים וידוענים. הברית מתבצעת בסטנדרטיים הרפואיים, סטריליים והלכתיים הגבוהים ביותר.

עם יצירת הקשר הראשוני בימים שלאחר הלידה, הרב שטרית מסביר במקצועיות וברגישות על הטקס העתיד לבוא. בהקשבה מלאה להורים הטריים הוא מתאים את עצמו לאופי ואווירת הטקס. אם באולם או בבית הרב שטרית מגיע עד למקום הטקס, מביא עמו את הציוד הדרוש חדש ונקי.

במהלך אירוע ברית המילה הרב שטרית רגיש לתחושות ההורים והתינוק, הוא מלווה אותה ומייעץ לפני תחילת הטקס, וגם במהלכו מסביר ומקשיב לרצונות ההורים. הטקס נעשה בצורה רגועה, נעימה ושמחה.

הרב ציון שטרית מלווה את ההורים הטריים והתינוק החדש גם בימים שאחרי הברית עצמה. זמין בטלפון ובאמצעי התקשורת ומקבל תמונות ועדכונים, וכמו כן- מלווה ומטפל בכל סיבוך – אם יווצר.

ניתן למצוא פרטים נוספים על המוהל שטרית כאן.

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

סגירת תפריט