מה ההבדל בין איינגר לאשטנגה?

מה ההבדל בין איינגר לאשטנגה

איינגר יוגה ואשטנגה יוגה הן שתי שיטות שונות לתרגול יוגה. האחת דינמית ואילו השנייה סטטית יותר. להלן מעט מידע על כל אחת מהשיטות הללו, יתרונות וחסרונות בולטים.

נתחיל עם האשטנגה יוגה – זוהי יוגה דינמית אשר המעבר בין כל תנוחה ותנוחה בתרגול זה הוא יחסית מהיר. סדרת האשטנגה כוללת סדרה קבועה של תרגילים אשר אותם מתרגלים בכל שיעור. כלומר התרגול הוא זהה מפעם לפעם ואין גיוון רב.

ניתן לראות בכך גם יתרון וגם חיסרון. זהו יתרון מכיוון שאתה לומד את הגוף שלך ורואה את התהליך שהוא עובר, ואת השיפור בתרגול מפעם לפעם.

אך באותה נשימה זהו חסרון מכיוון שבשלב מסוים אדם המתרגל הרבה  אשטנגה יוגה יכול להשתעמם, וכמו כן יכול להיות שהוא מפספס עבודה על שרירים נוספים ושונים בגוף.

איינגר יוגה זהו תרגול הרבה יותר סטטי. בכל תנוחה נמצאים זמן רב. העבודה על השרירים היא עמוקה יותר ופחות דינימית. יש הרבה אביזרים שמסייעים למתרגל להגיע לתנוחות השונות וזאת על מנת למנוע פציעות.

איינגר יוגה מתאימה מאוד לאנשים העוברים שיקום מפציעות שונות בגוף בעיקר בגלל האיטיות שבה והשימוש הנרחב באביזרים. היתרון המשמעותי הוא באמת השהייה הארוכה בתנוחות שגורמת לשמירה על הגוף ומניעה של נזקים מיותרים.

החיסרון של תרגול איינגר יוגה הוא בדרך כלל למי שרוצה לראות התקדמות מהירה יותר, מחפש יוגה מעט דינמית יותר ורוצה לראות תוצאות מהירות.

למה כדאי לשלב בין השיטות השונות?

על כן, עקב כך שיש יתרונות וחסרונות בכל שיטת תרגול, מומלץ מאוד לשלב בין השיטות ובכל שבוע לתרגל גם איינגר וגם אשטנגה ובכך להשיג את התוצאות האופטימליות.

הגוף שלכם יודה לכם, הוא ילמד להתאים את עצמו בכל פעם לשיטות התרגול השונות ויעזור למתרגל גם בגמישות פיזית וגם בגמישות מחשבתית.

היוגה כמחברת בין גוף לנפש

כל תרגול יוגה, מכל סוג, תעשה למתרגל טוב לנפש ולגוף. מהבחינה הגופנית , מי שיתרגל יוגה ידאג לשמור על בריאות פיזית תקינה, שרירים ארוכים וחזקים, סיבולת בשהייה ארוכה בתנוחות מאומצות ועוד יתרונות פיזיים רבים הקשורים למדדים בבדיקות הדם התקופתיות.

מהבחינה הנפשית היוגה מסייעת לגמישות מחשבתית, ומשקפת הרבה פעמים מצבים שונים של התמודדויות בחיים. כמו בתרגול, בו אדם נמצא במצב בו הוא אינו מצליח לבצע תנוחה מסוימת בצורה האופטימלית, כך גם בחיים – אדם המתמודד עם בעיה שהפתרון לה הוא לא פשוט, יבין שאם יתמיד וישקיע בפתרון התוצאות לא יאחרו לבוא.

תרגול יוגה מתאים לכולם – מצעיר ועד זקן

בגלל שישנם סוגי יוגה שונים ומגוונים, תרגול יוגה מתאים לכל פלחי האוכלוסייה. גם ילדים יכולים להתחבר ליוגה ולהשתעשע עם תנוחות בשמות של חיות וגם מבוגרים שמעולם לא תרגלו יוגה יוכלו להתחבר ולשפר את הבריאות שלהם ככל שיתמידו.

העיקר הוא לתרגל ולהתמיד, לא משנה באיזה סוג יוגה תבחרו. אז קחו לכם את הזמן להתוודע ולהכיר את השיטות השונות אם בקריאה על השיטה או אם בתרגולי ניסיון וכך תדעו מה הכי נכון לגוף שלכם.

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

סגירת תפריט