מה ההבדל בין אשטנגה לויניאסה?

מה ההבדל בין אשטנגה לויניאסה

יש לא מעט סוגים של יוגה ועל כן רצוי לדעת ולהכיר אותם רגע לפני שמתחילים לתרגל .זרמים רבים של יוגה הם עתיקים ומתרגלים אותם כבר אלפי שנים וישנם גם זרמים שפותחו בשנים האחרונות שנבנו על היסודות של היוגה הקלאסית.

אז מה ההבדל בין תרגול אשטנגה יוגה לבין תרגול ויניאסה יוגה? באשטנגה יוגה יש סדרה קבועה של תרגילים אשר מופיעים בסדר קבוע שאינו משתנה משיעור לשיעור.

לכן כאשר אתה מגיע לתרגל בשיעור אשטנגה אתה יודע בדיוק למה לצפות, אתה יכול לראות ולעקוב אחרי שיפור קצב התרגול ושיפור בתרגילים השונים.

אין הפתעות בשיעור מסוג זה. הגיוון שכן קיים בתרגול אשטנגה, אלו סדרות מתקדמות של תרגילי הבסיס וכאשר המדריך יראה כי אתה בשל לכך הוא יכוון אותך לבצע את התרגול המתקדם יותר.

ויניאסה יוגה שונה מהאשטנגה בכך שכל תרגול הוא שונה מקודמו. המורה מחליט על סדר התרגילים בויניאסה ועל התמקדות בחלקי הגוף השונים בכל תרגול מחדש.

זה מאוד מרענן ומסקרן לדעת מה תתרגל בכל פעם, הגוף מתרגל את השרירים כל פעם בצורה שונה ואינו מקובע על תרגילים מסוימים וזהו יתרון גדול. שיעור וינאסה הוא שיעור יחסית זורם והמעברים בין התנוחות הם חלקים יותר.

יוגה – שילוב של תרגול הגוף והנפש

ביוגה מאמינים מאוד בכך שהגוף והנפש משפיעים ומושפעים אחד מהשני. יש הקבלה גדולה מאוד בין מתרגל שאינו מצליח להשתחרר בתוך תרגיל מסוים ביוגה ולבצע אותו כמו שצריך לבין בעיה שאינו מצליח לפתור בחייו האישיים עקב התקבעות מחשבתית.

ברגע שלומדים לשחרר תוך כדי התרגול ולהבין כי הגוף הוא שונה בכל יום ולעיתים יכול לבצע תרגיל מסוים ולעיתים לא, כך החיים נהיים פשוטים יותר ויש הבנה והכלה גדולה יותר של סיטואציות שקורות בחיים וזרימה לתוכם.

האם כדאי לתרגל רק סוג אחד של יוגה או רצוי לשלב?

זוהי שאלה מאוד אישית. יש מתרגלים שיעדיפו כל חייהם להתמקד אך ורק בתרגול של סוג יוגה אחד, להשתפר בו מתרגול לתרגול ולדייק את התרגילים עד לדיוק מלא ויש אנשים שיעדיפו לגוון את התרגול ולתרגל מספר סוגים שונים של יוגה במקביל, על מנת לעבוד על הגוף בשלל כיוונים ותרגולים שונים.

מה שיפה ביוגה שהבסיס שלה בכל התרגולים הוא מאוד דומה, על כן בכל שיעור סביר להניח כי תעבוד על חלקי הגוף בווריאציות שונות ולכן לא משנה מה תהיה הבחירה שלך – ברגע שתתחיל לתרגל יוגה הגוף שלך יודה לך, הנפש שלך תשתחרר ואתה לאט לאט תהפוך להיות מחובר יותר ויותר לעצמך ולאני הפנימי שלך.

התמדה והקשבה לגוף נדרשים

כמו בכל דבר בחיים בו רוצים להצליח ולהתקדם ולא להישאר במקום – גם כאן נדרשת התמדה וקשב רב לגוף ולמה שעובר עליו.

יש להקפיד ולתרגל יוגה מספר פעמים בשבוע על מנת למתוח את שרירי הגוף השונים, לשחרר אותם ואת הנפש שלך. במקביל לתרגול הקבוע יש לשים לב לגוף ולהקשיב לו ולא לתרגל אם משהו כואב או לא נוח. לשם כך יש מדריכים מנוסים שיוכלו לסייע לכל מתרגל ומתרגל ולכוון אותם בדרך הנכונה להם.

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

סגירת תפריט