הגיל השלישי – מיומנו של פנסיונר

הגיל השלישי – לא מילת גנאי!

רבים מאיתנו, הסבים והסבתות, נחרדים לשמוע את המושג “הגיל השלישי”, הרי חונכנו וגודלנו על ערכי בניית הארץ ועבודה מבוקר עד ערב, והרי “ידוע” שמי שמגיע לגיל השלישי (ועד מאה ועשרים!) מפסיק לחיות…

האם זה נכון? על כך אנסה להשיב במאמר קצר זה.

הרשו לי להתחיל מהשערת המחקר שלי – הגיל השלישי הוא הגיל שאפשר להתחיל! להתחיל ליהנות ממצרך יקר שנקרא הזמן, להשתמש כמו שצריך בשקט והשלווה שמציעה הכניסה לגיל השלישי, להחיות אהבות ותחביבים חדשים שהנחת במהלך החיים והכי חשוב להרגשתי – לדאוג לגוף ולנפש שעבדו כמעט ללא הפסקה עד עכשיו. והכי חשוב אפשר להתחיל אימון כושר לגיל השלישי!

יום אחד אחרי שהתחילה לי הפנסיה שקעתי לאחד ממשחקי הזכרון האהובים עלי – סודוקו, בין שיבוץ מספר למספר אחר שקעתי בהרהורים, האם אוכל למצוא דרך לשפר את מצב הבריאות שלי כמו שאני מרגיש שהמוח שלי משתפר עם כל משחק סודוקו?

זה מרגיש הרבה יותר קשה, מפרקים, שרירים ועצמות לעיתים מרגיש כאילו הכניסה לגיל השלישי מפעילה את כל המכאובים האפשריים אז אפשר לשפר את הכושר והבריאות כשיש כאבים כאלה? כאן נכנסת תיאוריה שאני קורא לה “הפוך גוטה, הפוך” רק אחרי זמן מה ובעזרת נחישות ומשמעת הבנתי שככל שאתמיד בשמירה על כושר וטיפוח הגוף שלי כך לאט לאט יעלמו הכאבים וארגיש יותר חזק ויותר טוב.

בעזרת מדריך מדהים וסבלני (תודה שקד) התחלתי להכנס למשטר אימונים כזה שאפילו בחלומות הכי פרועים שלי לא חשבתי שאצליח, אני לא אספר לכם בדיות ולא אתיימר להצליח בסלטה כפולה עם בורג אבל במסגרת מה שהגוף יכול ונותן (שזה הרבה יותר ממה שחשבתי) הצלחתי לכבוש כמה פסגות נכספות. פסגה ראשונה וחשובה בהחלט – לא ישבתי בבית והשתעממתי מול העיתון, פסגה שנייה – כמו שסיפרתי כבר, נעלמו הכאבים והתחזקתי ופסגה שלישית שלהרגשתי היא הכי חשובה – הפחד מהגיל השלישי נהפך לחיוך אופטימי שאני מאמין בלב שלם ילווה אותי הלאה!

חברים אני ממש לא אומר שכל זה קרה בקלות, רק אני ושקד (המדריך המופלא) יודעים כמה קשה זה היה, ימים שההרגשה היחידה היא “אין לי כח לזה היום”, או ימים (כמו שכולכם יודעים) שכאב כלשהו מתגבר ונותן מאה ואחת סיבות למה לא להתעמל, אבל ברגע שלמדתי ליהנות מהדרך עצמה התפרץ מעיין של בריאות ששטף את גופי, מוחי ונשמתי וכמו שציינתי כבר מקודם החזיר לי את החיוך לפנים.

ובקשר “למחקר” שציינתי בתחילת המאמר? עזבו אתכם ממחקרים, הם נוטים באופן ברור לקראת הצעירים והיפים שלומדים באוניברסיטאות… במקום זה אני מציע לכם, חברים, הרשמו לאחד מחוגי הכושר בסביבה שלכם או קחו מדריך פרטי ותתחילו להתעמל. מילה של בן שמונים ושתיים שכבר חשב שהוא רואה את הסוף, זה ישנה לכם את החיים. לטובה!

עזרים לגיל שלישי

 

 

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

מוזמנים לשתף אם אהבתם..

סגירת תפריט