בעיות שיווי משקל בגיל השלישי

בעיות שיווי משקל בגיל השלישי

בעיות שיווי משקל בגיל הזהב

ככל שאנו מתבגרים, עולים עם הגיל ומגיעים לגיל הזהב אנחנו אמנם אנשים מנוסים יותר, חכמים יותר, בעלי דעה ועניין אך עם זאת הגוף שלנו הוא לא מה שהיה פעם. בעיות שונות צצות ומופיעות ככל שעולים עם הגיל, ואחת הבעיות הנפוצות בגיל הזהב היא בעיית שיווי משקל. זוהי בעיה שיכולה להוריד לאדם את הביטחון העצמי ואת העצמאות לה היה רגיל כל החיים. כל צעד קטן יהפך למשימה גדולה ופחד של מה יקרה אם יפספס את הצעד או מדרגה.  אך אין זו בעיה שאין לה פתרון! חשוב לזכור זאת וברגע שמזהים כי קיימת בעיה כזו – צריך להתחיל לטפל והתוצאות לא יאחרו לבוא. כך תשפרו את איכות החיים שלכם ותזדקקו לפחות עזרה מהקרובים אליכם ותשובו להיות עצמאיים ובטוחים בעצמכם.

 

למה קיימות בעיות שיווי משקל בגיל הזהב?

עם עליית הגיל הגוף שלנו מזדקן באופן הכי טבעי שיש. הגוף שלנו, שהיה פעם צעיר וחזק ושירת אותנו נאמנה מתחיל להראות סימנים של החלשות. עקב כך אנשים בגיל השלישי נוטים ללקות במחלות שונות כגון זיהומים, בעיות בשמיעה ובראייה ומחלות כרוניות למיניהן ועוד ועוד. מחלות אלו גורמות גם לבעיות בשיווי המשקל. בעיות בשיווי משקל בגיל הזהב הן נפוצות וניתנות לטיפול ולשיפור אם מקפידים להיבדק ולקבל את הטיפול הראוי מאנשי מקצוע מנוסים.

 

איך מאבחנים ומטפלים בבעיות שיווי משקל בגיל השלישי?

את האבחון יש לעשות רק אצל אנשי מקצוע מנוסים כדי לא לקבל בטעות אבחנה לא נכונה. לעיתים בעיות בשיווי משקל הם סימנים למחלות אחרות בהן יש לטפל באופן אחר לגמרי אצל רופאים ולא אצל אנשי מקצוע אחרים. ברגע שאובחנתם כסובלים מבעיות שיווי משקל בגיל השלישי זה הזמן לטפל. ניתן לפנות לפיזיותרפיסטים מנוסים שמטפלים בדיוק בבעיות מהסוג הזה. הם יוכלו להתאים לכם תרגילים שישפרו את שיווי המשקל שלכם פלאים אם רק תתמידו ותבצעו את המתבקש על בסיס יומיומי.

 

לסיכום

בעיות שיווי משקל בגיל השלישי זה לא גזר דין מוות. ניתן לאבחן ולטפל ולהחזיר את העצמאות לה הייתם רגילים כל החיים. זה תלוי רק בכם. ככל שתתרגלו ותתאמנו יותר כך שיווי המשקל שלכם יתייצב חזרה ואתם תשובו להיות בטוחים בעצמכם ותוכלו לחזור לחיות חיים רגילים ומלאים. תוכלו לטייל בעולם ובארץ באין מפריע וללא חשש, ולא תצטרכו תמיד להיות תלויים במלווים שונים שיבואו אתכם לכל מקום. אז עכשיו הכדור בידיים שלכם, ככל שתתחילו לטפל בעצמכם מהר יותר כך איכות החיים שלכם תחזור להיות מה שהייתה.

הגיל השלישי – מיומנו של פנסיונר

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

סגירת תפריט