מוהל כירורג מומלץ

Mohel

מחפש אחר מוהל לטקס ברית מילה? רוצה שהמוהל יהיה מוהל דתי בעל הכשרה כירורגית?

מוהל כירורג מומלץ הינו מוהל דתי בעל וותק רב וידע נרחב אשר עבר הכשרה מקצועית בכירורגיה ועל כן מכיר את אנטומית גוף האדם גם מהפן הרפואי. יש לציין כי הוא אינו רופא. מומלץ בחום לקיים טקס ברית מילה עם מוהל בעל הכשרה כירורגית.

ההבדל בין מוהל כירורג למוהל ללא הכשרה כירורגית

מוהל כירורג כאמור הינו מוהל אשר בעברו הכשרות בתחום הכירורגיה והרפואה המודרנית. כך שבנוסף לידע הדתי והמסורתי למוהל כירורג יש גם ידע נוסף וחשוב מאוד לקיום טקס ברית מילה מקצועי ובטוח.

מוהל ללא הכשרה כירורגית יכול להיות מוהל מצוין אך חסר לו ידע נרחב שיכול היה לעזור לו בתחום המילה. מוהל כירורג מומלץ מקיים את טקס ברית המילה עם כל העזרים הרפואיים ויודע לענות על שאלות רבות בתחום.

כמו כן הוא נמצא בקשר עם כירורגיים ראשיים בבתי חולים בארץ ויכול תמיד להתייעץ ולקבל תמיכה ועזרה. כאשר בריאות התינוק מונחת על הכף מוהל כירורג נשמע כבחירה הטובה ביותר למוהל אידיאלי שמקיים בתוכו את כל העולמות – גם העולם הדתי וגם העולם המודרני הרפואי.

יתרונות של מוהל כירורג

להלן מספר יתרונות משמעותיים של מוהל דת שהוא גם מוהל כירורג בהכשרתו:

  • ידע ניתוחי רפואי רב
  • אביזרים מתקדמים מתחום הרפואה המודרנית על מנת לבצע חיתוך מושלם
  • ידע דתי בנוסף לידע הרפואי – שניים באחד
  • קשרים רבים עם מיטב מומחי הכירורגיה בארץ

כדי שתוכל להיות שקט ביום הברית ובימים שאחריה כדאי לך לשריין מוהל כירורג מומלץ אשר יודע את העבודה על הצד הטוב ביותר. לו הידע, הוותק, המקצועיות והניסיון אשר מובילים אותו בדרכו בשני התחומים – גם הבריאותי-רפואי וגם בתחום הדתי והמסורתי.

שאלות נפוצות

קיימות הרבה שאלות נפוצות שחוזרות על עצמן, להלן מספר שאלות שקיבצנו עבורכם כדי לתת לכם מענה מהיר:

האם מוהל כירורג יכול לקיים גם טקס דתי כהלכתו?

התשובה היא בהחלט כן. מוהל כירורג הוא קודם כל מוהל דתי ומסורתי. עם השנים הוא התפתח ועבר הכשרות כירורגיות על ידי מיטב הרופאים הכירורגים בארץ. מוהל רפואי מומחה ומומלץ אם כן, מקיים בתוכו את שני העולמות ומקיים טקס בטוח וקסום בו זמנית.

אם ישנה בעיה רפואית האם ניתן לדחות את טקס המילה?

אין כל בעיה לדחות את טקס ברית המילה כמה שצריך על מנת שהתינוק יגיע בריא וחזק מספיק לעבור את ההליך הכירורגי, כי אחרי הכל בל נשכח שברית מילה הוא ניתוח קטן אשר נחשב להליך כירורגי. מה שכן – אין להקדים את טקס המילה ולבצע אותו לפני שהתינוק מגיע לגיל שמונה ימים. הגוף אינו בשל ומוכן וכמובן שגם מהבחינה הדתית הדבר לא בר ביצוע.

כמה עולה ברית מילה?

ישנו מחירון מסודר שאותו עורכים ומעדכנים משרד הדתות. כיום מוהל כירורג מומלץ אשר מופיע ברשימה של המוהלים המפוקחים על ידי משרד הבריאות לוקח כ- 1500 שקלים חדשים לאירוע ברית מילה.

לסיכום

לאור כל מה שנכתב כאן הבחירה היא בידיכם. תוכלו לבחור מוהל עם הכשרה כירורגית או מוהל ללא הכשרה שכזו. מה שהכי חשוב הוא שתקבלו המלצות מהורים אחרים כדי לא לסכן את בריאות התינוק שלכם. בהצלחה!

מידע נוסף –
למה עושים ברית מילה ומה החשיבות הבריאותית?

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

סגירת תפריט