איך לעזור למבוגרים בבריחת שתן

חיתולים למבוגרים

בריחת שתן היא מצב בו יש קושי לשלוט במתן השתן. תופעה זו נפוצה וכשליש מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת ממנה. לעתים ניתן לטפל בבעיה על ידי מתן תרופות וביצוע פיזיותרפיה לרצפת האגן, אך בגיל המבוגר שימוש במוצרי ספיגה שונים יהיה הכיוון לפנות אליו.

טיפולים שניתן לבצע במקרה של בריחת שתן

בריחת שתן יכולה להופיע אצל אנשים בכל גיל אך היא נפוצה ככל שהגיל עולה. כמו כן, היא נפוצה יותר אצל נשים לעומת גברים. בגיל צעיר, כמו לאחר לידות, אפשר לטפל בבריחה באמצעות תרגילי רצפת אגן ופיזיותרפיה. אין צורך להשלים עם בריחת השתן בעשור השני והשלישי לחיים ויש לפנות אל גורמים רפואיים שמתמחים בתחום ויכולים לעזור.

בעשורים מאוחרים יותר כמו גם בשנות השמונים והתשעים, ישנם חיתולים ומוצרי ספיגה שיכולים לסייע עם ההתמודדות.

חיתולים לגיל השלישי מסייעים לנהל אורח חיים טוב יותר

יכולת השליטה במתן השתן נחלשת עם השנים מסיבות שונות. בגיל השלישי לא תמיד ניתן לחזק את השרירים ולכן חיתולים לגיל השלישי נותנים מענה. המטרה של החיתולים היא להרחיק את השתן מהעור כיוון שהם מכילים חומר שהופך את השתן לג’ל ברגע ששני אלה נפגשים.

בין אם מדובר על מבוגר שמתפקד אך רוצה להימנע מריח לא נעים, מיטה רטובה ודאגה מתמדת לנושא ובין אם מדובר על מבוגר שנמצא תחת השגחה (חלקית או מלאה), החיתולים הנכונים יוכלו לסייע.

חיתולים נותנים כבוד לגיל השלישי

חשוב להבין כי התפקיד של החיתולים הוא לסייע למבוגר. הם מאפשרים למבוגרים לקום במיטה יבשה, מקלים על המטפלים והם משאירים את העור יבש ובכך מונעים פצעים וגרד. הבנה זו מאפשרת למבוגרים לחיות בצורה טובה יותר ומכבדת יותר. זו הסיבה גם שישנם שלל מוצרי ספיגה וחלקם נראים בדיוק כמו תחתונים. כל שיש לעשות הוא להתאים בין המוצר הנכון לבין הצורך של המבוגר.

אם נסכם, ניתן כיום לבחור מבין שלל מוצרים, חיתולים וסופגנים – ובתחילת הדרך אפשר ורצוי להתייעץ ולשאול כל שאלה. כמו כן, חשוב להבין כי השימוש חיתולים לגיל השלישי נועדו לעזור ולתמוך באדם וסביבתו.

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

סגירת תפריט