למה צריך פעילות גופנית בגיל המבוגר?

למה צריך לטפל בגוף המבוגר שלנו?

פיזיותרפיה לגיל השלישי נועדה בכדי לעזור לבני הגיל השלישי לשפר את איכות חייהם. זה לא סוד שבגיל המבוגר יותר, אחרי 65, הגוף נחלש ויורד ביכולותיו. מתחילות לצוץ מחלות שונות כמו סוכרת, אלצהיימר, סוגי דמנציה ועוד. מחלות שאף אחד מאיתנו לא ציפה לחוות. למזלנו המציאו דרכים לעזור לשמור על הבריאות גם בגיל המבוגר יותר.

מה הגוף חווה בגיל המבוגר?

אחרי גיל 65, אצל רובנו מתחילות תופעות שלא היו חלק מהחיים עד כה. מכיוון שהגוף נחלש (אם לא תוחזק לאורך הזמן), מתחילים להרגיש את הכאבים בשרירים, בעצמות ובמקומות שונים בגוף. יחד עם זאת, איברים שונים בגוף עוברים שינוי. כמו לכל מכונה, גם לאיברי גופינו יש חיות מסוימת איתה הם נולדו. ללב יש קילומטראז’ מסוים לתת עד שידום פתאום (לא עלינו) , או למוח יש יכולת מסוימת להישאר צלול עד גבול מסוים, ואז כתוצאה מכל מיני תופעות תורשתיות וסביבתיות, אפשר להתחיל לאבד צלילות. בעצם, כתוצאה מהזדקנות ושחיקה הגוף מתחיל לתת אותות שליליים.

הידרדרות הבריאות

כשהגוף צעיר אנחנו משתמשים בו. בכל היכולות איתם נולדנו. אנחנו יוצאים לעבודה, יושבים על כיסא במשך 9 שעות ביום, אוכלים בלי סוף, מדי פעם נושאים משאות כבדים. אם אנחנו אנשי עבודה בחוץ, אנחנו נחשפים לתופעות שונות של מאמץ פיזי מואץ. כשמגיעים לגיל השלישי מתחילים להרגיש את כל הבלאי של הגוף. הגוף נחלש ואנחנו משלמים מחיר על פעולות שנעשו בעבר בצורה לא מבוקרת.

בשונה מהיותינו צעירים, בגיל המבוגר אנשים נוטים לאבד את בטחונם כשקורה אירוע חריג כלשהו. לצורך העניין, כשמדרדרת היכולת לשמור על שיווי משקל ויש נטייה לנפילות, מתחיל לחץ מסוים שגורם לנו לפחד לקום מהספה בלי עזרה. כך נוצרת תלות ראשונית באדם חיצוני. וכשאדם נוסף לא נמצא אנחנו נמנעים מלקום. זה גורם לקשישים להתנוון, להזדקן מהר ולאבד יכולות התנהלות בסיסיות.

הדרך לחיים טובים ומאושרים

כמו לכל דבר, גם לזה יש סוף טוב. יש לכך פתרון! אין סיבה להישאר במצב כזה בחיים. אתם לא תאמינו כמה ישתפרו לכם החיים אם תתחילו לעשות פעילות גופנית, לאכול נכון ולדאוג לחיים ולגוף שלכם שעשה אתכם מסע מדהים עד היום לאורך חיים שלמים. הפעילות הגופנית בגיל הזה חייבת להיות מבוקרת יותר. עליכם לקחת שירות של פיזיותרפיסט שיכול ללוות אתכם לאורך הדרך. אם אתם עצלנים, רק שתדעו, שהשירות הזה מגיע עד אליכם הביתה, כך שאתם יכולים להיות רגועים. לא תצטרכו לצאת מהבית.

יוצאים לדרך חדשה

אז עכשיו כשאתם מבינים שיש אפשרות לחיות את השלב הכי קסום בחיים בדרך אחרת, צאו לכם לדרך החדשה. תתחילו לעשות דברים שמעולם לא עשיתם. יש לכם זמן. המון זמן. במקום לרוץ מקופת חולים אחת לשניה, פשוט תתחילו לרוץ באימון! במקום ללכת כל היום במרכזי קניות, תתחילו ללכת באימון. ומשם, השמיים הם הגבול. בהצלחה.

פיזיקול

מגזין בריאות ופנאי

המקום שלכם למצוא את כל מה שמעניין בעולם הבריאות, התיירות, הפנאי והשקט לגוף ולנפש

הרשמו לניוזלטר שלנו והשאר מעודכן תמיד

צרו קשר...

אנו תמיד פתוחים לכל שאלה רעיון? שיתוף פעולה?
מוזמנים ליצור איתנו קשר

התכנים באתר הם לעיון בלבד. כל תרגול או שימוש בתוכן הינו באחריותו המלאה של הגולש. יש להתייעץ ברופא לפני ביצוע פעולות חריגות.

סגירת תפריט